FAQ 801
Ile czasu trwa diagnoza notebooka? Sprawdzenie laptopa może trwać do jednego dnia roboczego. W przypadku gdy sprzęt zostanie dostarczony do godziny 12 jest możliwość ustalenia usterki tego samego dnia.
FAQ 809
Zalałem (-am) laptopa! co robić? Właściwie najlepiej nie robić nic. Jeśli był włączony to wyłączyć jak najszybciej od prądu i wyjąć baterię. Jeśli nie był uruchomiony to należy tego laptopa nie uruchamiać i także wyjąć baterię. Zalany sprzęt elektroniczny wymaga dogłębnego czyszczenia i suszenia w serwisie, więc wytarcie szmatką nic nie pomoże, a po próbie uruchomienia można uszkodzić bezpowrotnie płytę główną lub inne komponenty naszego komputera.
FAQ 1014
Czy mogę kupić zasilacz uniwersalny do laptopa? Nie zalecamy kupna zasilaczy uniwersalnych do laptopów ponieważ standard wykonania odbiega często od oryginału bardzo znacznie. Oprócz tego wtyczka jest wymienna co często powoduje zwarcia, a parametry prądowe takiego urządzenia mogą odbiegać od wskazanych przez producenta co grozi zniszczeniem notebooka.
FAQ 942
Czym można czyścić ekran LCD laptopa? Matryce w laptopach są bardzo wrażliwe i należy używać do czyszczenia tylko przeznaczonych do tego środków. Najlepiej używać jedynie suchej szmatki lub irchy, ewentualnie ledwie wilgotnej szmatki. Jeśli to nie wystarczy najlepiej zaopatrzyć się w środki do czyszczenia dostępne w każdym sklepie komputerowym bądź marketach.
FAQ 753
Dlaczego do mojego nowego laptopa nie została dołączona płyta z systemem operacyjnym Windows? Obecnie większość producentów laptopów nie dołącza takich płyt, lecz przy pierwszym uruchomieniu zaleca wykonanie takiej płyty odzyskiwania (recovery) we własnym zakresie. Dołączone jest w tym celu specjalne oprogramowanie. UWAGA! taką operację można przeprowadzić tylko raz, więc przechowuj płytę w bezpiecznym miejscu.
FAQ 767
Jaką matrycę wybrać: błyszczącą czy matową? Decyzja zależy oczywiście od potrzeb. Jeśli ktoś pracuje dużo w plenerze lepiej wybrać matrycę matową gdyż odblaski w ekranie bardzo utrudniają pracę, z kolei matryca błyszcząca znacznie lepiej oddaje kolory.
FAQ 889
Czy mogę sam zainstalować dodatkową pamięć RAM w moim laptopie? Instalacja dodatkowej kości RAM często jest trudniejsza niż w przypadku komputera stacjonarnego. jeśli obudowa laptopa nie jest skonstruowana tak, aby umożliwić taką operację zdejmując odpowiednią klapkę - lepiej zgłosić się do serwisu gdzie technik zainstaluje dodatkową pamięć. Należy także pamiętać o warunkach gwarancji.
FAQ 1008
Mój laptop bardzo się nagrzewa czy mogę mu jakoś pomóc? Każdy laptop z czasem poprzez otwory wentylacyjne łapie kurz, który izoluje przepływ powietrza pod obudową. Wilgoć w połączeniu z kurzem to z kolei doskonały przewodnik, który może doprowadzić do zwarcia i uszkodzenia laptopa. Oczyszczanie z kurzu najlepiej przeprowadzać okresowo z częstotliwością uzależnioną od warunków pracy.
FAQ 1070
Czy laptop lub notebook to to samo co netbook? Laptop oraz notebook to dwa określenia na jedno urządzenie. Netbook z kolei to zwykle urządzenie o funkcjach laptopa lecz znacznie mniejszych wymiarach i możliwościach ograniczonych przez wydajność, to znaczy, że taki netbook zwykle jest przeznaczony do korzystania z internetu i nastawiony na maksymalną mobilność, bateria może dzięki temu wytrzymać nawet 8-9 godzin. Laptop nie wytrzyma tak długo ponieważ jest wydajniejszy, a to oznacza większy pobór prądu. Można wyróżnić jeszcze urządzenie zwane "tabletem". Jest to laptop z dotykowym ekranem.