niedziela, 29 sierpień 2021 19:50

Dlaczego lepiej kupić zasilacz w serwisie komputerowym

Written by

Dlaczego lepiej kupić zasilacz w serwisie komputerowym?

 

Zasilanie to w dzisiejszych czasach bardzo istotna kwestia. Dzięki nowoczesnym i oryginalnym zasilaczom możemy ładować się zdecydowanie szybciej, nie narażając przy tym naszej baterii na uszkodzenie. Jak wiadomo, szczególnie drogie sprzęty mobilne mają dziś bardzo wrażliwe baterie, których wymiana generuje gigantyczne koszty. Aby ich uniknąć, wystarczy podpinać oryginalną ładowarkę, którą możemy kupić w serwisie komputerowym. Dlaczego dokonać zakupu właśnie w takim miejscu? Dziś postaramy się odpowiedzieć na to pytanie!

 

Serwis komputerowy i dobre części

 

Wydawać by się mogło, że w dzisiejszych czasach wszystko jest w stanie zastąpić nam Internet. Owszem, to właśnie tam znajdujemy najlepsze oferty cenowe na konkretne produkty. Niestety niska cena oferowanego asortymentu wiąże się na ogół z tym, iż otrzymujemy podróbkę lepszej lub gorszej jakości. W wypadku ładowarek jest to niedopuszczalne, ponieważ bardzo niskiej jakości produkty w tej kategorii mogą sprawić, że nasz sprzęt zostanie uszkodzony podczas ładowania. Uszkodzenie nie musi oznaczać natychmiastowego wyłączenia naszego urządzenia, może to być proces długotrwały, który będzie wpływać przykładowo na zmniejszenie wydajności naszej baterii. Im dłużej ładujemy zamiennikiem, tym bardziej uśmiercamy nasz akumulator i jest to czymś oczywistym, co powinien wiedzieć każdy użytkownik urządzeń mobilnych.

Na całe szczęście możemy kupować w pełni oryginalne części. Co więcej, możemy to robić nie tylko przez Internet, lecz także lokalnie. Jest to szczególnie ważne dla osób, które potrzebują ładowania bardzo szybko. Odpowiedzią na nasze potrzeby jest serwis komputerowy, który jest zaufanym miejscem, jeśli chodzi o zakup zasilaczy czy ładowarek. W tego typu miejscach zawsze znajdziemy tylko najlepszy sprzęt, który oferuje nam najlepsze warunki do ładowania dedykowanych urządzeń. Plusem jest fakt, że od razu po zakupie konkretnej ładowarki która jest oryginalna, odczuwamy przyrost mocy i szybkości podczas ładowania. Dzięki temu skracamy okres ładowania a co za tym idzie, zmniejszamy pobór mocy w domu lub naszym mieszkaniu.

 

Serwisy komputerowe posiadają tylko oryginalne części

 

W dbałości o klienta chodzi o to, aby oferować mu wyłącznie sprawdzony asortyment. Wiedzą o tym najlepiej serwisy komputerowe, które codziennie borykają się z różnymi usterkami sprzętów. Niektóre z nich bywają wynikiem zakupu złego łącza do ładowania. Pomimo tego, że producenci sprzętów starają się minimalizować ryzyko uszkodzenia podczas ładowania, nie są w stanie w stu procentach zapanować nad tym, co oferowane jest na rynku zamienników.

Pod tym względem producenci stosują bowiem różne zabiegi, aby móc oferować jeszcze tańsze zamienniki, niż konkurencyjne firmy. Niestety to wszystko dzieje się kosztem użytkownika i jego sprzętu, skutkiem czego serwisy przyjmują sprzęty z przeróżnymi formami uszkodzenia.

 

Kupujmy wyłącznie oryginalne ładowarki i zasilacze!

 

Aby uchronić się przed niechcianymi uszkodzeniami naszego sprzętu, wystarczy stosować oryginalne ładowarki i zasilacze, które pochodzą od producentów, u których kupujemy nasz sprzęt. Takie oryginały znajdziemy przykładowo w serwisie komputerowym Net Komp Gdynia, który w swojej ofercie sprzedażowej proponuje wyłącznie oryginalne produkty, pochodzące stricte od producentów takich jak choćby Apple.

Biorąc pod uwagę cenę samych urządzeń, warto inwestować także w dedykowane im sprzęty ładujące, ponieważ jest to niezwykle istotna kwestia, dzięki której mamy pewność, że nasz McBook, Iphone czy inny sprzęt będzie działał należycie, zapewniając wszystkie funkcje, w tym także i wysokiej klasy ładowarkę, która jest nieodłącznym elementem oferty. Dzięki oryginalnej ładowarce przyśpieszymy nasz proces ładowania urządzenia a także zadbamy o to, aby nasze urządzenie nie uległo uszkodzeniu podczas ładowania. Dzięki temu jest to inwestycja warta zachodu.

Ładujmy się na oryginalnych sprzętach a będziemy cieszyć się latami z drogich urządzeń mobilnych i nie tylko!

 

niedziela, 29 sierpień 2021 19:49

Serwis komputerowy wsparciem dla firm

Written by

Serwis komputerowy wsparciem dla firm

 

Wsparcie firmy pod względem informatycznym jest dziś zupełną podstawą. Każda firma potrzebuje wsparcia w tym aspekcie, skutkiem czego nie powinniśmy bronić się przed tym, aby posiadać swoich własnych informatyków do dyspozycji. Aby jednak uniknąć zbędnych kosztów, możemy skorzystać z pomocy zewnętrznych firm, które posiadają w swoich kompetencjach także wsparcie dla firm. Owe wsparcie polega bowiem na przekazaniu kompleksowej oferty, która pozwoli nam mieć wsparcie informatyczne w dowolnym momencie. Interesujące? W takim razie zapraszamy do czytania dalszej części artykułu!

 

Wsparcie informatyczne dla firm w zasięgu ręki

 

Często nie zdajemy sobie sprawy z tego, że wsparcie informatyków jest dostępne dla nas od ręki. Dzieje się tak, ponieważ zewnętrzne serwisy komputerowe także w tym aspekcie oferują swoją pomoc. Polega ona na przybyciu informatyka na miejsce, który będzie naprawiał nasz sprzęt na miejscu. Jeśli nie będzie to możliwe w naszym biurze, wtedy sprzęt niezwłocznie uda się do serwisu, następnie będzie tam diagnozowany i naprawiany. Wsparcie informatyków dla firm zewnętrznych polega także na priorytetowej pracy, skutkiem czego bardzo szybko powinniśmy uzyskać nasz sprzęt, dzięki któremu będziemy mogli dalej wykonywać swoje obowiązki.

Wsparcie dla firm realizowane jest także zdalnie, jeśli jest to tylko możliwe. Kiedy nasz problem polega wyłącznie na kwestii oprogramowania, wtedy możemy skorzystać ze zdalnej pomocy, która także jest do naszej dyspozycji. Dzięki niej będziemy mogli wezwać naszego informatyka telefonicznie, bądź skorzystać z pomocy polegającej na podłączeniu się zdalnym do pulpitu naszego komputera lub laptopa. Jest to świetne rozwiązanie głównie z uwagi na fakt, iż nasza usterka naprawiana jest właściwie od ręki. Dzięki temu możemy szybko namierzyć nasz problem, załatwić go i wrócić do naszej pracy.

Jak widać wsparcie informatyczne dzieli się na wiele elementów, dzięki którym możemy dostosować się także i my. Jeśli nasz problem musi być rozwiązany szybko, robimy to zdalnie. Jeśli jednak uszkodzeniu uległ sam komputer, informatyk postara się naprawić go na miejscu. Jeśli problem nie będzie jednak możliwy do rozwiązania w naszym biurze, nasz sprzęt szybko trafia do serwisu, gdzie jest naprawiany. Skutkiem tego otrzymujemy bardzo szybko sprzęt, którego potrzebujemy do dalszej pracy. Dzięki temu procesowi jest to bardzo atrakcyjna opcja na usługi związane z informatyką.

 

Miej informatyka, lecz na specjalnej umowie partnerskiej!

 

Zrozumiałym jest fakt, iż nie każda firma posiada informatyka zatrudnionego na stałe. Aby nie musieć tego robić w wypadku firm, które mało korzystają z pomocy informatyków, wystarczy skorzystać z umowy z zewnętrzną firmą, która zapewni nam w tym aspekcie elastyczne warunki współpracy. Dzięki temu będziemy mogli wzywać i płacić informatykom tylko wtedy, kiedy naprawdę ich potrzebujemy. Dodatkowo płacimy za każdą wizytę, a nie za okres miesięczny, w którym informatyk w naszej firmie miałby mało pracy.

Kolejną sprawą jest fakt, że nie musimy poszukiwać informatyka na rynku zewnętrznym, mierząc się z różną jakością usług oferowanych nam na rynku. Pod tym względem możemy bardzo prosto skorzystać z usług, dzięki którym będziemy mogli realizować nasze potrzeby, na zasadzie elastycznych warunków, priorytetowej obsługi a także przy pomocy dobrego, fachowego kontaktu z informatykiem, który będzie przydzielony do naszej firmy.

Jeśli więc potrzebujemy prawdziwej pomocy, skorzystajmy z obsługi firmy przez serwis komputerowy Net Komp Gdynia, który specjalizuje się w kwestii wsparcia informatycznego dla firm. Jest to firma, która rozwiązuje problemy na zawołanie, mając do dyspozycji zawsze informatyka, który zjawi się w wypadku problemu. Dodatkowym atutem jest bardzo dobra umowa, która oferuje nam bardzo elastyczne warunki współpracy i płacę tylko za wykonane usługi. Skutkiem tego, mamy wsparcie informatyka od ręki i płacimy tylko za to, co zostało wykonane na rzecz naszej firmy. Dzięki temu unikamy zbędnych kosztów obsługi informatycznej!

 

niedziela, 29 sierpień 2021 19:46

Dlaczego warto korzystać z pomocy serwisu komputerowego

Written by

Dlaczego warto korzystać z pomocy serwisu komputerowego?

 

Serwis komputerowe to dedykowane miejsce dla napraw komputerów i laptopów. Skutkiem tego, jest to miejsce, gdzie możemy zgłosić się z każdym problemem natury komputerowej. Obsługa serwisu komputerowego uwzględnia naprawy typu hardware (uszkodzenia mechaniczne danych komponentów), oraz uszkodzenia typu software (problemy wynikające z oprogramowania komputerowego). Tak szeroki wachlarz usług pozwoli nam znaleźć rozwiązanie, którego poszukujemy. Jedyne co wystarczy zrobić, to zgłosić się ze swoim problemem!

 

Serwis komputerowy jest drogi? Obalamy ten mit!

 

Obsługa informatyczna w ostatnich latach jest dostępna w zdecydowanie lepszej cenie, niż to miało miejsce dotychczas. Wpływa na to bardzo prosta kwestia, jaką jest konkurencja w zakresie danej usługi. Na dzień dzisiejszy serwisem komputerów i laptopów zajmuje się tyle firm, że na rynku panuje bardzo szeroki przestrzał cenowy. Niemniej jednak nie dajmy się zwieźć najtańszym ofertom, ponieważ również i one są podyktowane pewnymi kwestiami. Tańsza usługa równa się problemem z uzyskaniem faktury, bądź długim czasem oczekiwania na wykonanie konkretnej usługi informatycznej.

Aby być w pełni zabezpieczonym pod tym kątem, należy korzystać wyłącznie ze sprawdzonego serwisu, który raz przypadł nam do gustu pod względem współpracy. Dzięki temu wiemy, czego możemy oczekiwać od danego serwisu, oraz jak będzie wyglądać kwestia pomocy informatycznej, jeśli zgłosimy się z kolejnym problemem. Czasem lepiej dopłacić do lepszego serwisu komputerowego, który oprócz standardowej obsługi będzie wyróżniać się także szybkim czasem reakcji, odpowiednim zakresem usług, a także wsparciem merytorycznym, dzięki któremu dowiemy się, o co chodziło w naszej usterce. Dobre serwisy komputerowe mają oczywiście pełne ręce roboty, niemniej jednak przyjmują każdego klienta, który potrzebuje wsparcia i pomocy z zakresu informatycznego.

 

Czym wyróżnia się dobry serwis komputerowy? Sprawdzamy!

 

W tym momencie możemy przejść do opisu idealnego miejsca, w którym możemy uzyskać pełną pomoc i wsparcie w kwestii komputerów i laptopów. Odpowiednie miejsce powinno oczywiście cechować się atutami opisanymi powyżej. Oprócz nich, warto zaznaczyć także kwestię kontaktu, który zawsze powinien stać na wysokim poziomie. Tanie serwisy komputerowe niestety nie uwzględniają wysokiej kultury osobistej, dzięki czemu zgłaszający się ze swoim problemem nie otrzymują żadnych informacji na temat tego, co zawiniło względem usterki, która spotkała nas podczas użytkowania sprzętu.

W profesjonalnym serwisie komputerowym dostaniemy obszerne informacje (a nawet odpis na życzenie) tego, co zaszło w wypadku naszego sprzętu. Dzięki temu będziemy mogli cieszyć się dostępem do informacji, dzięki którym zrozumiemy dokładnie, na czym polegała nasza usterka. Kolejnym aspektem jest oczywiście miły kontakt, który serwisant powinien nam zapewnić podczas realizacji naszej usługi. Serwis komputerowy powinien być także dostępny telefonicznie, ponieważ mamy prawo wiedzieć, na jakim etapie stoi realizacja naszego zamówienia. Często bywa tak, że śpieszy się nam z odzyskaniem naszego sprzętu, który jest nam potrzebny do pracy. Skutkiem tego, powinniśmy dostawać rzetelne informacje na temat czasu realizacji naszego problemu. Jeśli termin zostanie przekroczony, również powinniśmy być zawczasu o tym poinformowani, aby móc zorganizować sobie pracę przykładowo z innym sprzętem komputerowym.

Na całe szczęście w dzisiejszych czasach istnieje serwis, który sprosta wszystkim powyższym wymaganiom. Jest nim znana i ceniona marka Net Komp Gdynia, która realizuje na bieżąco pomoc wszystkim swoim klientom. Zgłaszając się do tej firmy możemy liczyć na wysokiej klasy obsługę i kulturę osobistą wszystkich serwisantów, którzy będą mieć z nami bezpośredni lub pośredni kontakt. Dodatkowo możemy liczyć na wszelkie informacje, które z naszego punktu widzenia mają duże znaczenie. Jeśli więc szukamy serwisu kompetentnego, warto skorzystać z tej oferty, która jest kompleksowa i atrakcyjna względem stosunku ceny do otrzymanej pomocy i jej jakości!

 

wtorek, 10 listopad 2020 10:02

Praca zdalna

Written by

Praca zdalna – dlaczego warto przejść na tryb zdalny

 

Praca zdalna dla wielu z nas może wydawać się trudnym aspektem wykonywania pracy w innych warunkach niż te, które do tej pory prowadziliśmy. Nic jednak bardziej mylnego, ponieważ praca zdalna coraz częściej jest doceniana przez pracowników i szefostwo w różnych branżach. Dziś opowiemy dlaczego warto przejść na pracę zdalną.

 

Praca zdalna – nie ma co obawiać się zmian

 

Dla wielu z nas praca zdalna wydaje się trudniejsza do realizacji, albowiem nie wiemy, jak dobrze zorganizować swój czas i boimy się o to, że w domowych warunkach nie jesteśmy w stanie spełniać dobrze swojej roli w pracy. Często jednak rzeczywistość jest kompletnie inna, natomiast praca zdalna staje się dla nas przyjemna i chcemy pozostawać w domu, aby realizować swoje zajęcia.

 

W wypadku pracy zdalnej musimy jednak nauczyć się dobrze organizować swój czas, zaczynając od pobudki, do momentu rozpoczęcia swojej pracy przed komputerem. Podstawą jest poprawne obliczenie czasu, jaki możemy dodatkowo dać sobie na sen, jednocześnie zostawiając na tyle przestrzeni czasowej, aby przygotować się poprawnie do pracy, zaczynając ją przykładowo od godziny 8 rano.

 

Praca zdalna – o której wstać, aby dobrze przygotować się do pracy?

 

Jest to dobre pytanie. Przed wyjściem do pracy w biurze, na ogół wystarczała nam pobudka na dwie godziny przed rozpoczęciem pracy (w zależności od drogi, którą musieliśmy pokonać do pracy). Teraz ten czas warto uszczuplić właśnie o czas trasy, którą pokonywaliśmy do naszego biura bądź zakładu pracy.

 

Pracując w domu, na ogół pobudka godzinę przed rozpoczęciem pracy wystarcza. W ten czas większość z nas jest w stanie zorganizować dla siebie śniadanie a także udać się spokojnie pod prysznic, następnie przygotować odpowiednio do pracy. W tym czasie powinniśmy wyrobić się także na chwilkę czasu dla siebie, aby zrealizować go przykładowo na chwilę medytacji bądź czasu mentalnego, który pozwoli lepiej przygotować się nam do dzisiejszych zadań.

 

W indywidualnych wypadkach, jeśli szybciej przygotowujemy się do pracy, możemy czas ograniczyć do pobudki 40-45 minut przed pracą. Nie warto jednak schodzić poniżej tego czasu, ponieważ przygotowanie do pracy będzie wykonywane w pośpiechu, natomiast my sami już o godzinie 8:00 rano odczujemy pierwsze zmęczenie szybkim trybem z samego rana.

 

Praca zdalna – co jeśli nasz komputer odmówi posłuszeństwa?

 

Na całe szczęście w tym aspekcie nie pozostajemy sami. Kiedy komputer pracownika ulega awarii, wtedy musimy zgłosić problem. Zapewne firma, która dostarczyła nam sprzęt, wyśle serwis do diagnozy i ewentualnej naprawy na miejscu. W innym wypadku zostaniemy poproszeni o to, aby samodzielnie dostarczyć nasz sprzęt do serwisu, który naprawia komputery bądź laptopy.

 

Jak widać nie ma co obawiać się pracy w domowych warunkach. Biorąc pod uwagę okres jesienny i zimowy, zaoszczędzimy wielu trudności związanych z dojazdem a także nie narazimy się na złe warunki atmosferyczne, które mogą nas spotkać podczas drogi do pracy.

 

wtorek, 10 listopad 2020 09:57

Naprawa komputera on-line

Written by

Czy możliwe jest naprawienie komputera on-line?

W dzisiejszych czasach sprzęt potrzebny jest nam do wielu ważnych zadań. Niektóre przypadki firm pokazują, że naprawa komputerów on-line jest nie tylko możliwa, lecz jest bardzo ważnym zakresem zadań, o który warto jest zadbać. Dlatego sprawdźmy, jak skorzystać z usług naprawy komputera on-line w dzisiejszych czasach.

Zdalna naprawa komputera – podstawy

Aby skorzystać ze zdalnej naprawy komputera, musimy skorzystać z usług firm, które realizują tego typu zadania. Ilość firm jest ograniczona, jednak możemy korzystać z ofert dostępnych w całej Polsce, jako iż jest to pomoc internetowa. Odpowiednia firma podejmie się realizacji na ustalonych warunkach, następnie podpowie nam, jak przygotować się do współpracy z zakresu zdalnej naprawy komputerowej.

Przy tym wszystkim należy jednak pamiętać, że nie każdy problem da się rozwiązać zdalnie. Jeśli usterka jest sprzętowa lub jak mówi się to w żargonie informatycznym ”logiczna”, wtedy pozostaje nam wyłącznie współpraca z lokalnym serwisem komputerowym, który przyjmuje komputery bądź laptopy do naprawy na miejscu. Jeśli jednak nasza sytuacja jest powiązana z oprogramowaniem, wtedy możemy pokusić się o naprawę zdalną.

Jak przygotować się do współpracy zdalnej?

Zdecydowana większość serwisów komputerowych działających przez Internet, korzysta z funkcji oprogramowania Team Viewer. Dlatego też, jeśli chcemy skorzystać z pomocy zdalnej, warto zawczasu pobrać taki program. Jest on zupełnie darmowy i możemy z niego korzystać bez problemu na użytek osobisty, mając do dyspozycji wszystkie jego atuty. Odpowiednikiem takiego programu może być także AnyDesk, który również znajdziemy zupełnie za darmo.

Kolejnym plusem jest fakt, iż oba programy są dostępne w Polskiej wersji językowej, dlatego też ich obsługa nie powinna stanowić dla nas problemu. Programy same w sobie są intuicyjne i ograniczają się do przepisania lub skopiowania danych, dzięki którym serwis komputerowy zaloguje się na nasz sprzęt i będzie mógł zdalnie naprawiać problem, który wynika podczas działania naszego sprzętu.

Czy program Team Viewer jest bezpieczny?

Z pewnością niektórzy z nas będą zastanawiać się, czy serwis w dalszym etapie nie będzie miał kontroli nad naszym komputerem. Na całe szczęście odpowiedź brzmi „NIE”. Serwis komputerów ma dostęp tylko jednorazowy, ponieważ jeśli zwrócimy uwagę, każde logowanie się do programu zmienia hasło, dzięki czemu po ponownym uruchomieniu programu jest ono zawsze inne.

To z kolei oznacza, iż nikt nie będzie w stanie dostać się do naszego komputera w przyszłości, jeśli samodzielnie nie podamy mu aktualnych danych do logowania.

Pomoc zdalna – tania i szybka

Jeśli mamy problem związany z oprogramowaniem, warto skorzystać z pomocy zdalnego informatyka. Jest to coraz bardziej popularna metoda, dzięki której firmy szybciej reagują na problemy swoich klientów. Dzięki takiej metodzie, możemy cieszyć się dostępem do szybkiej pomocy informatyka, który podejmie się naprawy naszego oprogramowania.

Dzięki zdalnej naprawie komputera, możemy rozwiązać wiele problemów. Między innymi problemy związane z naszymi drukarkami, faxami czy też skanerami. Dodatkowo problemy związane z wirusami czy tez powolnym działaniem komputera. Informatyk także rozwiąże problem, kiedy brakuje nam konkretnych sterowników bądź te które mamy, uległy uszkodzeniu.

Zdalna naprawa komputerów gwarantuje nam rozwiązania w wielu sytuacjach, w których typowy użytkownik nie jest w stanie dać sobie samemu rady. Dzięki temu my możemy cieszyć się szybko wykonaną usługą, przy której nie musimy oddawać naszych laptopów bądź komputerów do serwisu. Nie musimy również czekać na przyjazd informatyka do naszego domu czy biura.

Pomoc jest nam udzielona szybko i doraźnie, dzięki czemu możemy wracać do pracy tuż po załataniu danego problemu z naszym sprzętem. Dlatego też warto polecić tą coraz częściej wykorzystywaną usługę, która w dzisiejszych czasach zdobywa nowe grono zadowolonych klientów.

Tym bardziej, kiedy usługi zdalne są coraz bardziej potrzebne.

wtorek, 10 listopad 2020 09:56

Serwis komputerowy – ceny usług napraw

Written by

Czy serwis komputerowy jest drogim wydatkiem?

 

Kiedy nasz komputer wymaga naprawy, często wydaje nam się, że wygeneruje to duże koszty. Czy jednak aby na pewno każda naprawa komputera wiązała się z dużymi nakładami finansowymi? Na to pytanie postanowiliśmy odpowiedzieć w dniu dzisiejszym. Zapraszamy do sprawdzenia publikacji związanej z cenami napraw w serwisach komputerowych.

 

Serwis komputerowy – diagnoza za darmo?

 

Kwestię kosztów warto zacząć od diagnozy. Wszakże to ona określa końcową cenę usługi, na którą zdecydujemy się, bądź też nie. W zdecydowanej większości wypadków diagnoza komputerowa jest w cenie (pod warunkiem, że zdecydujemy się naprawę). W tym momencie trzeba jednak przyznać, że jest to uczciwe podejście, wszakże tego typu układ realizowany jest w wielu miejscach (przykładowo darmowa diagnoza wzroku u okulistów).

 

Oczywiście finalnie możemy nie zgodzić się na naprawę, co przełoży się na to, że będziemy musieli uiścić ustaloną kwotę za usługę związaną z diagnozą jednego z naszych komputerów bądź laptopów. Są jednak serwisy, które nawet w takim wypadku nie pobierają opłat od klienta, dając mu w pełni wolną rękę odnośnie ostatecznej decyzji względem naprawy.

 

Serwis komputerowy – ceny usług napraw

 

Jak szeroki jest zakres problemów związanych z komputerami i ogólnie elektroniką, tak szeroki jest zakres cen, które trzeba będzie opłacić. Niemniej jednak podstawowe naprawy komputerów wiążą się z kwotą do 100 zł, gdzie możemy liczyć na przywrócenie naszego systemu do sprawności, bądź rozwiązać inne problemy natury programowej (uszkodzony program lub cały Windows).

 

Jeśli jednak nasz komputer wymaga przeinstalowania Windowsa na nowy, cena może wzrosnąć. Klienci często chcą też zachować wszystkie dane, które znajdywały się na starym dysku. Wtedy przeinstalowanie Windowsa na nowy jest bardziej czasochłonne, co również może spowodować zastosowanie przez serwis większej ceny. Dzieje się tak szczególnie w momencie, gdy chcemy przykładowo zachować dane z naszych przeglądarek bądź innych programów, które także wymagają czasu.

 

Jedną z najdroższych usług jeśli chodzi o kwestie związane z programami jest naprawa programów firmowych, specjalistycznych, która może wymagać ingerencji osoby znającej się docelowo na tej aplikacji, która wymaga w danym momencie obsługi. Mówimy tutaj jednak o zleceniach na rzecz firm, które realizują swoje działania przy pomocy skomplikowanych programów, wymagających obsługi osoby z doświadczeniem.

 

Uszkodzenie logiczne – cena wzrasta

 

Największą kwotę jaką uiścimy za prace serwisowe to oczywiście uszkodzenia logiczne konkretnych części.

 

Mowa tutaj o zalanych laptopach, uszkodzonych matrycach, przepalonych kartach graficznych a także dyskach komputerowych, które nagle odmówimy współpracy. Bez względu o której części komputerowej mówimy, na ogół naprawa wymaga dużych nakładów środków finansowych. Chyba że serwis polega wyłącznie na wymianie części z jednej na drugą, wtedy usługa powinna być atrakcyjna cenowo.

 

Jak widać naprawa komputerów nie musi wiązać się z dużymi wydatkami. W specyficznych sytuacjach może jednak wygenerować koszt. Wszystko jest jednak indywidualną sprawą.

 

wtorek, 10 listopad 2020 09:54

Antywirus – podstawa ochrony każdego komputera

Written by

Antywirus – podstawa ochrony każdego komputera

 

Antywirus to podstawowa forma zabezpieczenia komputera, dzięki której możemy w dowolnym momencie sprawdzić, czy nasz komputer nie jest zakażony. Dzisiejsze antywirusy są jednak bardzo rozwinięte, dając nam możliwość ochrony zarówno po zakażeniu jak i w czasie rzeczywistym. Jaki antywirus wybrać? Który jest najlepszą opcją na dzień dzisiejszy? Opowiemy o tym w dzisiejszej publikacji, do której serdecznie zapraszamy!

 

Antywirus czy firewall? Wybierz oba!

 

Chcąc cieszyć się komputerem, który działa bez zakłóceń, musimy pomyśleć o ochronie nie tylko w momencie zakażenia, lecz także stałej ochronie, dzięki której nasz komputer będzie bezpieczny. Niestety sam antywirus nie zapewni nam takiej ochrony. W tym wypadku potrzebny będzie Firewall, który pozwoli nam uzyskać ochronę w momencie ataku, który może być wymierzony w nasz zarówno z pozycji lokalnej jak i sieciowej.

 

Co wyróżnia obie metody? Oczywiście forma samego ataku. W wypadku lokalnego ataku, mówimy przykładowo o urządzeniach, które podłączamy do naszego komputera. Jeśli któreś z nich okaże się zakażone, wirus na pewno będzie szukać metody dojścia do naszego komputera. W tym wszystkim przeszkodzić mu może Firewall, który zapewni nam bezpieczeństwo.

 

Jeśli zaś chodzi o ataki sieciowe, są one częstsze i bardziej zintensyfikowane. Bez ochrony w czasie rzeczywistym już wejście na naszą skrzynkę pocztową może okazać się dużym problemem. Niechciane załączniki, szczególnie te przypominające prawdziwą korespondencję, mogą zawierać złośliwe wirusy, które natychmiast zaczną atakować nasz komputer.

 

W innym wypadku zagrożenia czekają na nas już na stronach internetowych, do których możemy być nieświadomie przekierowani lub na które to sami wejdziemy, nie wiedząc o czyhającym na nas zagrożeniu.

 

Co jeśli nasz antywirus nie pomoże?

 

Kiedy nasz komputer zostanie zainfekowany, nie czekajmy na efekty. Wirusy są skonstruowane w ten sposób, aby stworzyć jak najwięcej szkód na komputerze ofiary. Dlatego po ewentualnym zainfekowaniu bądź podejrzeniu zainfekowania, nasz komputer powinien sprawdzić serwis, którego zadaniem będzie jego naprawa.

 

Komputery zakażone potrafią nie tylko generować problem we własnym działaniu, jak i dalej przekazywać wirusa, poprzez skrzynkę pocztową, komunikatory internetowe typu Messenger a także inne kanały dystrybucji, pod które są zaprogramowane. Dlatego jeśli nie chcemy dodatkowych kłopotów i negatywnych emocji, warto aby nasz sprzęt przeszedł przez ręce specjalistów, którzy to doskonale znają się na wirusach internetowych.

 

Serwis komputerów pomoże rozwiązać nasz problem

 

Na całe szczęście serwis komputerów jest miejscem, któremu możemy zaufać w kwestii pomocy związanej z wirusami. Jak wiadomo, są to miejsca autoryzowane, które doskonale wiedzą, jak eliminować wszelkiego rodzaju wirusy. Dlatego też, jeśli tylko podejrzewamy zakażenie naszego komputera, umówmy się na spotkanie w celu diagnozy.

 

Jak okazuje się w praktyce, często wirusy na naszych komputerach były, choć nie mieliśmy takiej świadomości. Wiele z nich nie zostało aktywowanych bądź czekało na aktywację, dlatego też użytkownicy komputerów nie są świadomi posiadania zakażenia na swoim sprzęcie.

 

wtorek, 10 listopad 2020 09:53

Komputer z Windows czy MAC OS

Written by

Komputer z Windows czy MAC OS?

 

Rynek komputerów stacjonarnych jak i przenośnych kryje w sobie wiele ciekawych odniesień. Jednym z nich jest odwieczna walka komputerów wyposażonych w system operacyjny Windows jak i Mac OS. Który z nich jest lepszy? Postaramy się odpowiedzieć na to pytanie dzisiaj, dając Państwu szereg argumentów zarówno w jedną jak i drugą stronę.

 

Zacznijmy od komputerów z Windowsem

 

Komputery wyposażone w system operacyjny Windows to bez wątpienia najbardziej popularna opcja, która dostępna jest na rynku. Sprawdza się świetnie zarówno w domowym użytku, jak i w rozwiązaniach biznesowych, do których może być odpowiednio skonfigurowany system Windows. Dzieje się tak w zależności od wybranej wersji (wersja Home jest dla rozwiązań domowych, natomiast Pro dla rozwiązań biznesowych).

 

Bez względu na to, którą wersję systemu operacyjnego Windows wybierzemy, jego największą zaletą jest bardzo prosta obsługa a także szeroki dostęp do aplikacji dedykowanych pod ten system operacyjny. Oznacza to tyle, że bez problemu do Windowsa dobierzemy oprogramowanie do faktur, oprogramowanie do kadr a także inne, specjalistyczne programy potrzebne nam do codziennych zadań w biurze.

 

Czy Windows ma więc jakieś wady? Naturalnie. Jedną z nich jest dość problematyczny w ostatnich czasach system aktualizacji, na który skarży się wielu użytkowników. Problem polega na tym, że aktualizacje Windows w ostatnich czasach robią problemy użytkownikom, kasując im dane na dysku, bądź najzwyczajniej w życiu unieruchamiając komputer, poprzez generowanie błędu podczas startu.

 

Na całe szczęście problemowi można zaradzić w prosty sposób – wystarczy wyłączyć automatyczne aktualizacje systemu Windows.

 

Czas na Mac OS – co nam oferuje odpowiednik Windowsa?

 

Aby zrozumieć fenomen systemu operacyjnego od Apple, trzeba wiedzieć, że jest to system bardzo wydajny i mało awaryjny. Mac OS to solidna marka, która na rynku cieszy się wielką popularnością od lat. Jest to system operacyjny, który także cieszy się dużym uznaniem zarówno wśród rozwiązań osobistych jak i biznesowych. Niemniej jednak jest to system dedykowany głownie biznesowi a także użytkownikom wykorzystującym go w celach komercyjnych.

 

Mac OS pomimo swojej bardzo nikłej awaryjności, jest bardzo trudny w obsłudze. Dlatego też dużo domowych użytkowników zraża się do tego systemu operacyjnego, tłumacząc problemy z jego obsługą. Kolejnym z aspektów, który może dla wielu osób przekreślać korzystanie z Mac OS jest fakt, że rynek gier i aplikacji pod ten system jest także niski.

 

Koszty naprawy Windows i Mac OS

 

Jeśli zastanawiamy się nad ewentualnymi kosztami napraw, warto zwrócić uwagę, że serwis komputerów Windows będzie o wiele tańszy od serwisu komputerów i laptopów Mac OS. Dzieje się tak, ponieważ Mac OS w wypadku ewentualnej naprawy wymaga bardziej złożonego serwisu, niż proste na ogół w naprawie systemy Windows.

 

Niemniej jednak Mac OS odwdzięcza się zdecydowanie mniejszą awaryjnością, dlatego jeśli zależy nam na tym aspekcie, jest to system, który może przypaść nam do gustu.

 

Dlaczego warto zlecić naprawę komputera serwisowi informatycznemu?

Problemy ze sprzętem komputerowym dotykają każdego użytkownika. Niektóre z nich jesteśmy w stanie rozwiązywać sami, inne jednak wychodzą poza zakres naszych umiejętności. W momencie, kiedy nie umiemy samodzielnie rozwiązać usterki, możemy powierzyć zadanie specjalistom, którzy znają się na sprzęcie komputerowym. Dzięki temu zaoszczędzimy na czasie i nerwach.

Serwis komputerów – pomoc w każdym wypadku

Kiedy nie znamy docelowego problemu naszego komputera, warto skonsultować jego stan u specjalistów z dziedziny komputerowej. Dzięki temu uzyskamy nie tylko porady, ale także i wsparcie dotyczące naprawy problemu. W dzisiejszych czasach proces naprawy komputera przez serwis jest bardzo prosty.

Przynosimy nasz sprzęt opisując jego problem, następnie trafia on do analizy. Po analizie na ogół otrzymujemy telefon, który wyjaśnia problem a także tłumaczy nam proces naprawy naszego sprzętu. Jeśli koszt jak i warunki nam odpowiadają, przechodzimy do jego naprawy.

Warto tutaj nadmienić, że każdy problem jest indywidualny, przez co bardzo trudno jest stwierdzić, ile czasu zajmie naprawa naszego komputera stacjonarnego czy laptopa. Czasem rozchodzi się także o dostępność konkretnych części na rynku, która może okazać się trudniejsza niż dotychczas.

Uszkodzony dysk – pomoże nam w tym serwis komputerowy

Uszkodzenia dysków to jedne z częściej wdzianych problemów w serwisach komputerowych. Dzieje się to z prostego względu. Dysk komputerowy często wymaga ingerencji profesjonalnego zespołu informatyków, którzy będą w stanie zdiagnozować uszkodzenie programowe lub logiczne.

W najłatwiejszych przypadkach to człowiek popełnia błąd, który doprowadza do uszkodzenia systemu operacyjnego na dysku. Często jego rozwiązanie jest możliwe wyłącznie przy pomocy informatyków z serwisu, którzy będą wiedzieli jak przywrócić nasz system operacyjny do żywych.

Kiedy jednak uszkodzenie jest logiczne, wtedy wyłącznie serwis komputerowy jest w stanie podjąć się wyzwania i reanimować nasz dysk, przy pomocy specjalistycznego sprzętu, którego to my nie mamy w domu.

Oczywiście każdy przypadek jest indywidualny, więc koszt odzyskania naszych danych potrafi wahać się od kilkunastu złotych do kilku tysięcy złotych (mówiąc o najbardziej zaawansowanych uszkodzeniach logicznych dysku). Niemniej jednak diagnoza a także opinia serwisu komputerowego jest tutaj niezbędna, albowiem tylko dzięki niej będziemy wiedzieli, na czym stoimy z naszymi danymi.

Obsługa informatyczna firm – serwisy także tym się zajmują!

Nowoczesne serwisy komputerowe działają zarówno w obszarze pomocy dla osób fizycznych jak i dla firm, którym również zapewniają swoje wsparcie techniczne. Jest ono szczególnie ważne w momencie, kiedy firma liczy kilkanaście sprzętów komputerowych, które mogą generować różne źródła problemów nawet w tym samym czasie.

Wsparcie informatyczne dla firm jest ważne, ponieważ dzięki niemu zapewniamy sobie nieprzerwane działanie naszych pracowników, natomiast w razie wynikających problemów przy obsłudze danego sprzętu, możemy szybko na niego zareagować, dzięki obsłudze informatycznej dla firm.

Obsługa informatyczna firm to także z ekonomicznego punktu widzenia, bardzo ważna kwestia. Dzięki posiadaniu jednej usługi w ramach naszej firmy, obniżamy koszty zewnętrznych informatyków, do których dodatkowo musielibyśmy zabierać nasz sprzęt, lub gdy informatycy musieliby przyjeżdżać do naszej firmy, aby naprawić konkretny komputer.

Warto skorzystać z pomocy? Zdecydowanie tak!

Pomoc serwisu komputerowego jest jak widać niezbędna w wielu wypadkach. Bez względu na to, czy jesteśmy osobą prywatną czy też firmą, warto postawić na sprawdzony serwis komputerowy, który rozwiąże nasze problemy zarówno z komputerami stacjonarnymi jak i komputerami przenośnymi.

Dzięki serwisowi komputerowemu, szybko otrzymamy w pełni działający sprzęt, który będzie służył nam nadal do nauki, przeglądania Internetu, pracy lub rozrywki.

Jeśli widzimy problem, nie czekajmy na jego rozwój, tylko umówmy się na wizytę w serwisie komputerowym.